Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 255,00 zł

Endodoncja

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Aby móc wykonywać takie usługi, nie wystarczy wiedza i doświadczenie - tutaj liczy się też dobrze wyposażona pracownia, w której sterylność narzędzi oraz jakość stosowanych materiałów ma niebagatelne znaczenie i wpływa na komfort codziennej pracy.

Endodoncja wymaga dużej precyzji. To ingerencja w tkankę i miazgę zębową, dlatego przy tego typu zabiegach standardem jest precyzyjna sterylizacja sprzętu. Nie bez znaczenia są też akcesoria i narzędzia endodontyczne, które mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas leczenia kanałowego.

Narzędzie endodontyczne - rodzaje

Pilniki endodontyczne, inaczej nazywane też poszerzaczami kanałowymi, można podzielić na ręczne, do pracy manualnej i maszynowe. Mają one różne kształty końcówek, dlatego można je dopasować do potrzeb. Zadaniem tych narzędzi jest cięcie zębiny, powiększanie otworu i piłowanie tkanek.

Dzięki poszerzaczom praca przebiega szybciej, co szczególnie dla pacjentów ma niebagatelne znaczenie. To narzędzie endodontyczne znane jest w stomatologii od wielu dziesiątek lat, a dzięki swojej prostej strukturze i użyteczności stały się nieodłącznym elementem każdej pracowni dentystycznej. Pilniki są różnokolorowe, co ułatwia ich selekcję w codziennej pracy.

Narzędzia endodontyczne wybierzesz z Terradent.pl

Zamiast tracić czas i szukać sprzętu oraz preparatów w hurtowniach stacjonarnych, sprawdź produkty na stronie Terradent.pl. To wysokiej klasy narzędzia dedykowane stomatologom, dla których liczy się precyzja, jakość i dobra cena. Na Terradent skompletujesz kolorowe pilniki ręczne NiTi typu H od Poldent, kliny i miazgociągi.

Hurtownia Terradent online to miejsce, gdzie szybko wyszukasz też preparaty do płukania, żele, ćwieki oraz pianki. Porównaj ceny, sprawdź najnowsze pilniki i poszerzacze Gates maszynowe, światłoutwardzalne laki, płyny do zębów martwych oraz uszczelniacze kanałów dostępne z dostawą do Twojego gabinetu.

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Aktywne filtry