Materace chirurgiczne

Podczas różnego rodzaju zabiegów stomatologicznych kluczową kwestią jest precyzja każdego manewru lekarza oraz komfort i bezpieczeństwo pacjenta, który zmuszony jest trwać długo w wymuszonej pozycji, narażony między innymi na działanie promieni rentgenowskich. W celu zapewnienia standardów codziennej pracy stomatologów na łóżka i fotele operacyjne zakładane są materace medyczne, zwane też pozycjonerami.

Czym jest materac medyczny? Jest to rodzaj ergonomicznej osłony lub łóżka, które ściśle podtrzymują ciało pacjenta, uniemożliwiając wykonywanie gwałtownych, niekontrolowanych ruchów nawet podczas bolesnych i długotrwałych operacji. Powłoka materaca ściśle przylega do pleców oraz kończyn dolnych, pozwalając lekarzowi starannie ułożyć osobę do zabiegu i przejąć pełną kontrolę w trakcie jego trwania.

Materace VACUFORM 2.0 

Nowością wśród materacy chirurgicznych i medycznych są materace VACUFORM 2.0, wykonane z bezwonnej masy, złożonej z tysięcy mikrokulek styropanowych, które świetnie dopasowują się do ciała pacjenta, niezależnie od jego wzrostu czy wagi.

Medyczne materace VACUFORM mogą być ulokowane na fotelu bezpośrednio przed zabiegiem, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu na odpowiednie ułożenie rekonwalecenta. VACOFORM 2.0. znajdują zastosowanie zarówno w stomatologii, jak i endodoncji, protetyce czy chirurgii, dają wygodę pacjentom oraz lekarzom. 

Poduszki i materace VACUFORM na Terradent.pl

Wybierz materace medyczne u sprawdzonego dostawcy, takiego jak Terradent.pl, by mieć gwarancję najwyższej jakości materiału. Materace zamówisz na stronie hurtowni stomatologicznej online, z dostawą bezpośrednio do Twojego gabinetu. 

Sprawdź też profesjonalne, radioprzezierne poduszki medyczne VACUFORM 2.0 do zabiegów stomatologicznych i podtrzymywania górnego odcinka kręgosłupa, szyi oraz głowy. Poduszki dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych: pomarańczowej, różowej, fuksji i czerwonej, co ożywi gabinet i zadziała kojąco na zdenerwowanych zabiegiem pacjentów. 

Katalog poduszek oraz materacy próżniowych Vacuform 2.0 dostępny jest na stronie: katalog-vacuform2.0.pdf

UWAGA!!!  Przed ułożeniem pacjenta na poduszce / materacu VACUFORM, należy upewnić się że pacjent ma zdjęte wszystkie ostre przedmioty (spinki do włosów itp.), które mogłyby przekłuć powierzchnię poduszki / materaca. W celu zabezpieczenia powierzchni poduszki zalecamy położenie na niej serwety stomatologicznej.

Materace chirurgiczne | TerraDent

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry