Wypełnienie kanałów

Jednym z kluczowych etapów procesu leczenia kanałowego jest wypełnienie kanałów korzeniowych tak, by zabezpieczyć delikatną strukturę szczelin, a zarazem ograniczyć ryzyko zakażenia. W tym celu w nowoczesnej endodoncji stosuje się różnego rodzaju wypełniacze, płyny, proszki do past i opatrunki.

Szczególne znaczenie mają preparaty o działaniu wiruso i bakteriobójczym, ułatwiające bezpieczne wypełnienie kanału zęba. Szczelny kanał daje gwarancję powodzenia całego zabiegu, nie dochodzi do zniekształceń delikatnych ścianek ani bolesnych infekcji, przez co pacjent czuje się znacznie lepiej i ma szansę szybciej wrócić do zdrowia.

Materiały do wypełniania kanałów korzeniowych

Na rynku są dostępne zróżnicowane produkty służące do wypełniania kanałów zębowych. Są to substancje o bardzo szerokim działaniu, stosowane do wypełnienia czasowego lub trwałego. Popularnym i cenionym w endodoncji materiałem jest między innymi tlenek cynku, który charakteryzuje podwójne działanie: bakteriobójcze oraz przyspieszające żmudny proces gojenia ran.

Kolejną ważną grupą są tu opatrunki wodorotlenkowo – wapniowe, które tworzą barierę ochronną wewnątrz kanału. Są one używane nie tylko do izolowania ścianek, ale też do odkażania. Oprócz nich stosowane są też preparaty nanocząsteczkowe na bazie tlenków żelaza lub krzemu, uzupełniające strukturę zęba nawet wtedy, gdy nie jest on jeszcze w pełni ukształtowany.

Tymczasowe, płynne wypełniacze endodontyczne

Płyny do płukania kanałów korzeniowych są również często stosowane w leczeniu kanałowym. Szybko wnikają w głąb zębiny, poszerzają kanał i doskonale go irygują, eliminując zagrożenie w postaci nagromadzonych resztek pokarmowych lub bakterii – są one rozpuszczane.

Płyny oraz inne preparaty, proszki, opatrunki oraz żele niezbędne do leczenia kanałowego znajdziesz w specjalistycznej hurtowni stomatologicznej Terradent.pl. Możesz tutaj zamówić produkty online bezpośrednio do swojego gabinetu, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz