Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 3,00 zł

Kompresy / Suchy lód

Kompresy i różnego rodzaju opatrunki suche lub żelowe są wykorzystywane w medycynie od wielu lat jako skuteczna metoda łagodzenia bólu o zróżnicowanym podłożu. Kompres zmniejsza obrzęki i poprawia samopoczucie pacjenta, umożliwiając lekarzowi sprawne przeprowadzenie zabiegu.

Nowoczesne kompresy dzielą się na chłodzące oraz rozgrzewające i mają bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w stomatologii czy endodoncji, po bolesnych i złożonych zabiegach, ale też świetnie służą osobom zmagającym się z bólami różnego pochodzenia, w tym reumatycznymi, w rozwijających się stanach zapalnych oraz napięciach mięśni, urazach oraz drobnych kontuzjach.

Kompresy chłodzące i rozgrzewające

Opatrunek taki jak kompres chłodzący świetnie sprawdza się podczas – i po zakończeniu wszelkiego rodzaju zabiegów dentystycznych, takich jak usuwanie zęba czy wstawianie implantu. Takie produkty należy przechowywać w lodówce, by móc sięgnąć po nie w razie nagłej potrzeby – na rynku są też dostępne kompresy jednorazowe, termozgrzewalne chłodzące w postaci suchego lodu, które wystarczy wyrzucić, gdy obrzęk się zmniejszy. Zimna powłoka kompresu pozytywnie oddziałuje na poszczególne tkanki, redukując ból oraz obrzęk.

W przeciwieństwie do kompresów chłodzących, kompres rozgrzewający znajduje zastosowanie zawsze wtedy, gdy pojawiają się u pacjentów problemy z krążeniem krwi – podczas zabiegu działają one rozkurczowo i doskonale uelastyczniają poszczególne tkanki, co ułatwia przeprowadzenie nawet najtrudniejszych zabiegów. 

Specjalistyczne kompresy znajdziesz na Terradent.pl

Kompres zimny w praktycznych zestawach po 50 sztuk kupisz w specjalistycznej hurtowni stomatologicznej Terradent, bez wychodzenia z Twojego gabinetu. Możesz tu też zaopatrzyć swoją pracownię w takie produkty renomowanych firm, jak: kompres chłodzący mini DISPO 8 x 13 cm w pakiecie 48 sztuk czy też żelowe opatrunki ciepło – zimne typu DISPO, pakowane  po 25 sztuk, do zastosowania w przypadku różnych dolegliwości, w tym napięcia mięśni, hipotermii lub hipertermii. 

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry