Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 129,00 zł

Formówki i paski

W nowoczesnej stomatologii i podczas zabiegów wypełniania ubytków stosowane są różne rodzaje formówek dentystycznych. Są to niewielkie, metalowe kształtki ze stali nierdzewnej, wykorzystywane na szeroką skalę między innymi podczas zabiegów odbudowy zęba i wypełnienia kompozytowego.

Aby plomba trafiła na właściwe miejsce, a lekarz stomatolog mógł precyzyjnie odbudować strukturę zęba, zakłada formówki stomatologiczne, złożone z trzymadełka, na którym umieszcza następnie pasek dentystyczny, by uzyskać pożądany efekt w postaci trwałej, estetycznej plomby.

Formówki dentystyczne – rodzaje

Są różne rodzaje formówek dentystycznych, które dzielą się ze względu na zastosowany materiał oraz na to, w jakim miejscu są umieszczane w obrębie jamy ustnej. Formówki mogą być złożone lub proste, wielo- lub jednorazowe, a także wielościenne, czyli pierścieniowe oraz jednościenne.

Paski profilowane i formówki możesz dopasować według potrzeb – na Terradent.pl znajdziesz produkty nowej generacji i ich starsze wersje – formówki dziecięce, małe, średnie, duże o różnej długości i szerokości oraz dla osób dorosłych, zaprojektowane na trzonowce lub zęby przedtrzonowe. Formówki mogą też być tłoczone – ze środkowym wybrzuszeniem lub nie, w zależności od specyfiki dziąseł.

Paski anatomiczne do formówki

Komplet pasków anatomicznych metalowych albo poliestrowych do formówki, klamry oraz inne niezbędne akcesoria możesz znaleźć w hurtowni stomatologicznej Terradent. Jest to sklep internetowy, w którym wybierzesz produkty wyłącznie od renomowanych producentów z Polski i zagranicy. Nasze materiały spełniają międzynarodowe normy jakości wyrobów medycznych.

W terradent.pl kupisz paski anatomiczne do formówki a także formówki stomatologiczne różne rodzaje bez wychodzenia z gabinetu, z gwarancją najwyższej jakości materiałów i w każdej ilości jaka jest Ci potrzebna. Jeżeli szukasz innych akcesoriów i przyrządów stomatologicznych, znajdziesz potrzebne produkty na stronie możesz także skontaktować się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry