Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 129,00 zł - 149,00 zł

Amalgamaty

Plomby w formie amalgamatów stomatologicznych to popularny rodzaj wypełnienia, stosowanego dla ubytków, zaklasyfikowanych do grup I (ubytki powierzchniowe), II (ubytki na powierzchniach styku sąsiadujących ze sobą zębów) oraz grupy V (uszkodzenia powstałe na styku szkliwa i dziąseł).

Amalgamaty dentystyczne mają formę stopu i składają się z kilku metali: rtęci, cyny, miedzi oraz kadmu. Mają one charakterystyczną, ciemną barwę. Wypełnienie, takie jak amalgamaty w zębach, stosowane jest w stomatologii na szeroką skalę już od wielu lat, ponieważ materiał ten jest wyjątkowo ekonomiczny i odporny na uszkodzenie.

Właściwości nowoczesnych amalgamatów stomatologicznych

Główne właściwości amalgamatów to: ponadprzeciętna trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, oddziaływanie cieczy oraz kwasów, a także możliwość szybkiego założenia oraz nietoksyczność. Nowoczesne amalgamaty bezrtęciowe doskonale chronią miazgę zęba przez wiele lat, skutecznie zapobiegając powstawaniu próchnicy i namnażaniu się bakterii wewnątrz ubytku.

O założeniu amalgamatu decyduje lekarz stomatolog, który może wybrać inny rodzaj wypełnienia, w zależności od stanu zdrowia pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. Amalgamaty bowiem, mimo swojej trwałości, przez wiele osób uznawane są za nieestetyczne i mogą prowadzić do powstawania przebarwień oraz nadwrażliwości zębów.

Amalgamaty dentystyczne na Terradent.pl

W polskiej hurtowni stomatologicznej Terradent.pl dostępne są różne rodzaje wypełnień kapsułkowych, takie jak: amalgamaty kapsułkowe dentystyczne typu SDI GS wysokomiedziowe czy Amalgamat kapsułkowy Appilloy, pakowane w praktyczne, zbiorcze opakowania, zawierające po 50 sztuk kapsułek.

Specjalistyczne amalgamaty dentystyczne, znajdujące się w ofercie hurtowni Terradent pochodzą wyłącznie od sprawdzonych, polskich i zagranicznych producentów, są chętnie stosowane przez lekarzy stomatologów w profilaktyce próchnicy zarówno u dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, jak i leczeniu osób dorosłych.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry