Filtruj według

Cena

Cena

  • 42,00 zł - 189,00 zł

Cementy

Tymczasowe cementy stomatologiczne mają formę chemoutwardzalnych, szybkowiążących materiałów, służących zarówno do próbnego osadzania stałych uzupełnień protetycznych, jak i umożliwiających stabilne osadzenie koron, licówek, mostów lub szyn. Są to produkty od lat cenione w stomatologii i protetyce.

Cement stomatologiczny tymczasowy ma wiele zalet – jako gotowy produkt, może on być stosowany samodzielnie przez pacjentów, doskonale łączy się ze szkliwem oraz nie wymaga skomplikowanego przygotowania, wytrawiania czy mieszania.

Właściwości nowoczesnych cementów tymczasowych

Czym charakteryzuje się cement tymczasowy? Jest to materiał nietoksyczny, który świetnie przylega do powierzchni zęba, dopasowuje się i ulega dynamicznemu związaniu wskutek oddziaływania śliny lub polimeryzacji świetlnej. Cementy tymczasowe są szczelne, bardzo wytrzymałe na ściskanie czy wypłukiwanie.

Cementy fosforanowe są lepkie, nie niszczą się pod wpływem działania wody czy kwasu, podobnie jak cementy kompozytowe, które dodatkowo zawierają fluor, stopniowo wydzielany do jamy ustnej i zęba, co zapobiega powstawaniu próchnicy. Kompozyty wyróżnia też estetyka i dopasowanie do struktury zęba – do wyboru są między innymi odcienie bieli oraz transparentne.

Cementy tymczasowe w hurtowni Terradent

Produkty w postaci cementów dentystycznych tymczasowych do koron i mostów dostępne są w hurtowni stomatologicznej Terradent. Znajdziesz tu między innymi cement fosforanowy szybkowiążący w proszku, tymczasowy, innowacyjny cement Temp-Bond NE w tubce wraz z bloczkiem do mieszania, a także Breeze, samoadhezyjny cement kompozytowy do osadzania mostów oraz koron.

Wysokiej jakości cementy tymczasowe, dostępne na stronie internetowej polskiej hurtowni stomatologicznej Terradent można zamówić w każdej, potrzebnej ilości bez wychodzenia z domu czy gabinetu. W poszczególnych zakładkach sklepu dostępne są również inne rodzaje wypełnień, służące do kompleksowego leczenia ubytków oraz stosowane w protetyce.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry