Ionosit Baseliner Materiał podkładowy

48,00 zł
Brutto

Materiał podkładowy kompomerowy typu liner. Kompomery Ionosit zapobiegają powstawaniu mikroprzecieków i próchnicy wtórnej (uwalniają jony fluoru i cynku). Cienka warstwa podkładu znosi nadwrażliwość termiczną i pozabiegową zębiny. Po utwardzeniu materiał zwiększa swoją objętość. Silnie i trwale wiąże się z zębiną i materiałami złożonymi. Widoczny na zdjęciach RTG.

Pojemność
Ilość
Dostępny

  • Wyjątkowa kompensacja naprężeń skurczowych związanych ze skurczem polimeryzacyjnym dzięki kontrolowanemu rozprężaniu
  • Uwalnianie fluoru
  • Właściwości przeciwbakteryjne
  • Nie wymaga uciążliwego mieszania
  • Chroni miazgę
  • Zamyka kanaliki zębinowe
  • Pozwala uniknąć nadwrażliwości po zabiegu
  • Właściwości radiocieniujące

Uzupełnienia bez nieszczelności

IIonosit-Baseliner to materiał stomatologiczny, który eliminuje stres. Ten utwardzany światłem aktywny podkład jest idealnym jednoskładnikowym materiałem pod uzupełnienia kompozytowe. 
Jego aktywność chemiczna kompensuje kurczenie się typowe dla wypełnień kompozytowych, zapobiega to powstawaniu szczeliny brzeżnej, nadwrażliwości pozabiegowej, próchnicy wtórnej, a także minimalizuje mikropęknięcia.
Materiał jest radiocieniujący, zapewnia uwalnianie fluoru oraz, ze względu na zawartość cynku, ma właściwości antybakteryjne.

Ionosit-Baseliner — do uzupełnień bez stresu.

Funkcjonalność

Ionosit-Baseliner łączy optymalne właściwości glasjonomerów i kompozytów w jednym materiale. Ionosit-Baseliner rozszerza się o ok. 1%. Rozszerzanie to przeciwdziała naprężeniom skurczowym kompozytu. 
Potwierdzono, że Ionosit-Baseliner reaguje z zębiną (dane w archiwum). Skutecznie zapobiega to powstawaniu szczeliny brzeżnej i uniemożliwia penetrację przez bakterie. Kanaliki zębinowe zostają uszczelnione, a miazga jest chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. Jest to niezawodna i trwała metoda zapobiegania uszkodzeniu miazgi i nadwrażliwości pozabiegowej. Ionosit-Baseliner zapobiega naprężeniom w całym ubytku, ponieważ przeciwdziała skurczowi polimeryzacyjnemu uzupełnienia. Naprężenia strukturalne lub mikropęknięcia kompozytu zostają zminimalizowane. Gwarantuje to trwałe, funkcjonalnie niezawodne uzupełnienia.

Ochrona

Ionosit-Baseliner należy nanosić cienką warstwą o grubości 1 mm pomiędzy zębiną a kompozytem. 
Ionosit-Baseliner uwalnia jony fluoru i cynku. Zabezpiecza to połączenie pomiędzy powierzchnią zęba i uzupełnieniem, a więc szczególnie wrażliwy obszar. Uwalnianie tych substancji prowadzi do utworzenia ochronnej bariery dla zęba.
Podkład można łatwo aplikować bezpośrednio ze strzykawki Saferinge opracowanej przez firmę DMG.

Interakcja z zębiną

Ionosit-Baseliner jest nie tylko zdolny do kontrolowanego rozszerzania, ale też może tworzyć połączenie z zębiną dzięki innowacyjnemu składowi chemicznemu. Tworzy to tzw. strefę reakcji. Kluczowa zaleta: możliwe szczeliny powstałe w wyniku skurczu polimeryzacyjnego kompozytu wypełnione zostają przez Ionosit-Baseliner. Można w ten sposób uniknąć naprężeń na powierzchni zębiny.

ionosit-baseliner-1-5g