Materiał podkładowy Ionosit Baseliner 1.5g

39,00 zł
Brutto

Materiał podkładowy kompomerowy typu liner. Kompomery Ionosit zapobiegają powstawaniu mikroprzecieków i próchnicy wtórnej (uwalniają jony fluoru i cynku). Cienka warstwa podkładu znosi nadwrażliwość termiczną i pozabiegową zębiny. Po utwardzeniu materiał zwiększa swoją objętość. Silnie i trwale wiąże się z zębiną i materiałami złożonymi. Widoczny na zdjęciach RTG.

Strzykawka
Ilość
Dostępny

Materiały podkładowe kompomerowe typu liner. Kompomery Ionosit zapobiegają powstawaniu mikroprzecieków i próchnicy wtórnej (uwalniają jony fluoru i cynku). Cienka warstwa podkładu znosi nadwrażliwość termiczną i pozabiegową zębiny. Po utwardzeniu materiał zwiększa swoją objętość. Silnie i trwale wiąże się z zębiną i materiałami złożonymi. Widoczny na zdjęciach RTG.

Materiał pod wypełnienia kompozytowe, ceramiczne i amalgamatowe, którego aktywność chemiczna kompensuje kurczenie się typowe dla wypełnień kompozytowych. Zapobiega to pęknięciom, wrażliwości pozabiegowej, próchnicy wtórnej a także minimalizuje mikrozłamania.

Ionosit zapewnia długotrwałe uwalnianie fluoru. Posiada właściwości antybakteryjne ze względu na zawartość cynku i specjalnych monomerów.

Po utwardzeniu materiał zwiększa swoją objętość (ekspansja 1-2%, co kompensuje skurcz polimeryzacyjny materiałów złożonych.

Silnie i trwale wiąże się z zębiną i materiałami złożonymi.

Widoczny na zdjęciach RTG.

ionosit-1-strzyk-1.5g
4998 Przedmioty

Zobacz także