Materiał podkładowy Ionosit Baseliner 0.33g

9,90 zł
Brutto

Światłoutwardzalny, kompomerowy materiał podkładowy typu liner. Podkład zapobiega powstawaniu mikroprzecieków i próchnicy wtórnej (uwalnia jony fluoru i cynku). Cienka warstwa podkładu znosi nadwrażliwość termiczną i pozabiegową zębiny. Po utwardzeniu materiał zwiększa swoją objętość. Silnie i trwale wiąże się z zębiną i materiałami złożonymi. Widoczny na zdjęciach RTG.

Ilość
Dostępny

Światłoutwardzalny, kompomerowy materiał podkładowy jednoskładnikowy typu liner. Podkład zapobiega powstawaniu mikroprzecieków i próchnicy wtórnej (uwalnia jony fluoru i cynku). Cienka warstwa podkładu znosi nadwrażliwość termiczną i pozabiegową zębiny.

Materiał pod wypełnienia kompozytowe, ceramiczne i amalgamatowe, którego aktywność chemiczna kompensuje kurczenie się typowe dla wypełnień kompozytowych. Zapobiega to pęknięciom, wrażliwości pozabiegowej, próchnicy wtórnej a także minimalizuje mikrozłamania.

Ionosit zapewnia długotrwałe uwalnianie fluoru. Posiada właściwości antybakteryjne ze względu na zawartość cynku i specjalnych monomerów.

Po utwardzeniu materiał zwiększa swoją objętość (ekspansja 1-2%, co kompensuje skurcz polimeryzacyjny materiałów złożonych.

Silnie i trwale wiąże się z zębiną i materiałami złożonymi.

Widoczny na zdjęciach RTG.

ionosit-baseliner-1-strzyk
49999 Przedmioty

Zobacz także