Płyn do dezynfekcji wierteł Viruton Bohr 1L
  • Płyn do dezynfekcji wierteł Viruton Bohr 1L

Viruton Bohr Płyn do dezynfekcji wierteł 1L

32,00 zł
Brutto

Płyn do dezynfekcji wierteł narzędzi obrotowych i do leczenia kanałowego stosowanych w gabinetach stomatologicznych, do dezynfekcji wierteł, frezów kostnych ze stali, twardych metali, diamentów, do narzędzi aluminiowych, narzędzi ściernych i polerujących (płytki ceramiczne, gumki silikonowe). Chroni instrumenty ze stali i stopów metali dzięki zawartym w nim inhibitorowi korozji

Opakowanie: 1l

Ilość
Dostępny

Gotowy do użytku płyn do dezynfekcji narzędzi obrotowych i narzędzi do leczenia kanałowego stosowanych w gabinetach stomatologicznych, do dezynfekcji wierteł, frezów kostnych ze stali, twardych metali, diamentów, do narzędzi aluminiowych, narzędzi ściernych i polerujących (płytki ceramiczne, gumki silikonowe). Chroni instrumenty ze stali i stopów metali dzięki zawartym w nim inhibitorowi korozji. Posiada bardzo dobre właściwości myjące, również w przypadku zaschniętych pozostałości organicznych. Może być stosowany poprzez zanurzenie w wannie do dezynfekcji lub w myjce ultradźwiękowej.

Środek do dezynfekcji narzędzi o krótkim czasie działania, szerokim spektrum i wysokiej tolerancji materiałowej Viruton Bohr, posiada wyjątkowe właściwości myjące. Nie zawiera aldehydów, dlatego cechuje go wysoka tolerancja materiałowa, co pozwala na zastosowanie go do wielu wrażliwych materiałów.

Przebadany zgodnie z nowymi normami dla środków dezynfekcyjnych (EN 14885). Płyn do dezynfekcji wierteł Viruton Bohr posiada szerokie spektrum mikrobójcze: bakterie, prątki, grzyby, wirusy. Skutecznie usuwa zaschnięte zabrudzenia organiczne. Jest ekonomiczny w użyciu i wygodny w sporządzeniu. Zabezpiecza przed korozją i uszkodzeniem instrumentów.

Czas działania: 15 min.

Skład: amina, czwartorzędowy związek amonowy, inhibitor korozji

SpektrumNormy wg EN 14885Obciążenie organiczne
wysokie    
Bakterie (w tym MRSA) EN 13727, EN 14561 15 min.
Grzyby (C. albicans) EN 13624, EN 14562 15 min.
Prątki gruźlicy (M. avium, M. terrae) EN 14348, EN 14563 15 min.
Wirusy osłonkowe (HBV, HCV, HDV, HIV, Vaccinia, BVDV) EN 14476 15 min.
Wirus Adeno EN 14476 15 min.
Wirus Polio EN 14476 15 min.

Viruton-Bohr-1L

Zobacz także