Kompozyt światłoutwardzalny Boston 6g

58,00 zł
Brutto

Kompozyt światłoutwardzalny Boston firmy Arkona do stosowania w stomatologii zachowawczej, periodontologii i protetyce. Mikrohybrydowy kompozyt światłoutwardzalny Boston o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej daje lekarzowi szczególny komfort przy pracach protetycznych – tymczasowych oraz stałych.

Opakowanie: 1 strzykawka 6g

Kolory: A1, A2, A3, A3,5, OA2, OA3, B1, B2, C2, D2, D3, Transparent


 

Kolor
Ilość
Dostępny

Kompozyt światłoutwardzalny stomatologiczny Boston firmy Arkona do stosowania w stomatologii zachowawczej, periodontologii i protetyce. Mikrohybrydowy kompozyt światłoutwardzalny Boston o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej daje lekarzowi szczególny komfort przy pracach protetycznych – tymczasowych oraz stałych. Specjalnie opracowany skład kompozytu zapewnia wykonanie koron i mostów o wyjątkowej trwałości w gabinecie.

Starannie dobrany system wypełniaczy zapewnia idealnie gładkie powierzchnie po spolimeryzowaniu. Przygotowany do używania jako kompletny produkt lub w połączeniu z preimpregnowanymi włóknami poliaramidowymi. Zastosowanie glazury nadaje pracy doskonały efekt kosmetyczny.

1 strzykawka 6g, Kolory: A1, A2, A3, A3,5, OA2, OA3, B1, B2, C2, D2, D3, Transparent

BOSTON stosować można do wypełnień ubytków zębowych wszystkich klas, do wykonywania stałych uzupełnień protetycznych na podbudowie z włókien poliaramidowych, polietylenowych i szklanych.

Do wykonywania prac typu inlay/onlany, mostów typu Boston i Maryland, tymczasowych koron i mostów

Do wykonywania szyn stabilizujących zęby, wkładów koronowo-korzeniowych.

Do napraw kompozytowych i akrylowych koron i mostów

Wysoka wytrzymałość na zginanie materiału BOSTON do 160 MPa, czyni go odpornym mechanicznie kompozytem, co przekłada się na zwiększoną trwałość eksploatacyjną wykonywanych prac.

Skład chemiczny kompozytów światłoutwardzalnych Boston:
Światłoutwardzalny materiał stomatologiczny, jest kompozytem złożonym z dimetakrylanowej matrycy organicznej (Bis-GMA, UDMA, Tri-EDMA (TEGDMA), EBADMA), zawierającej nieorganiczne napełniacze stałe (szkło barowo-glinowo-krzemowe, krzemionkę pirogeniczną) oraz substancje dodatkowe (fotoinicjator, koinicjator, inhibitor, stabilizatory, pigmenty), powstającym w wyniku wolnorodnikowej polimeryzacji połączonej z sieciowaniem, aktywowanej światłem widzialnym z zakresu niebieskiego (400–500 nm). Napełniacze mineralne stanowią ok. 78% kompozytu.

Przeciwwskazania do stosowania kompozytów światłoutwardzalnych Boston:
Nie wolno stosować kompozytu Boston u pacjentów ze stwierdzoną alergią na metakrylany.

Instrukcja użycia

Boston-Arkona-6g-A2

Pliki do pobrania

Instrukcja użycia

Pliki do pobrania (1.03M)

Zobacz także