• Podgrzewacz do kompozytów Ease-it

Podgrzewacz do kompozytów Ease-it

2 200,00 zł
Brutto

Ease-it (podgrzewacz, zmiękczacz do kompozytów) jest przeznaczony do podgrzewania materiałów kompozytowych przed ich użyciem, celem poprawy ich właściwości fizycznych.

Zestaw zawiera urządzenie grzewcze z elektroniczną kontrolą temperatury. Temperatura może być ustawiona w zakresie 40-50 °C (104-122°F) w zależności od rodzaju materiału kompozytowego i indywidualnych właściwości.

EASE-IT™ & A-DAPT™ - VIDEO

Zawartość opakowania
Ilość
Dostępny

Ease-it (podgrzewacz, zmiękczacz do kompozytów) jest przeznaczony do podgrzewania materiałów kompozytowych przed ich użyciem, celem poprawy ich właściwości fizycznych.

Zestaw zawiera urządzenie grzewcze z elektroniczną kontrolą temperatury. Temperatura może być ustawiona w zakresie 40-50 °C (104-122°F) w zależności od rodzaju materiału kompozytowego i indywidualnych właściwości. Wbudowany jest wskaźnik wskazujący dwa kolory w zależności od osiągniętej temperatury Sugerowana temperatura to 45°C (113°F).

Miseczka na materiał kompozytowy + pokrywka z filtrem zapobiegającym przedwczesnemu wiązaniu materiałów. Służy jako bloczek mieszający, do którego nie kleją się kompozyty.

UWAGA! Unikać zadrapania metalowej powierzchni miseczki. Miseczka może być używana do podgrzewania tipsów.

Opcjonalnie można domówić (nie ma go w standardowym zestawie) - Uniwersalny pojemnik termalny na 7 strzykawek kompozytowych:

Thermo-block Ø 13mm, który pasuje jedynie do cienkich strzykawek z kompozytami np. Megafill MH (cienkie na całej długości),. Po obróceniu o 180° stopni może służyć jako pojemnik na tipsy.

Thermo-block  16 mm, w którym zmieszczą się strzykawki kompozytowe szersze np. Charisma. (nie ma możliwości stosowania go jako pojemnika na tipsy).

Pojemnik może być usunięty z urządzenia grzewczego i umieszczony w miejscu pracy. W temperaturze pokojowej utrzymana zostanie temperatura kompozytu przez co najmniej 10-15 minut.

Kompozyty o wysokiej lepkości mogą być trudne do odłączenia ich od dozowanych tipsów / kompozytowych strzykawek i do dostosowania, czy też modelowania w ubytku.

Ease-it pozwala na znacznie łatwiejszą obsługę:

Lekkie ogrzewanie
poprawia płynność i ułatwia dostosowanie w cienkich warstwach i w małych wgłębieniach
• pozwala uzyskać gładką i jednolitą konsystencję nawet "ziarnistych" materiałów
zmniejsza ryzyko tworzenia pęcherzyków powietrza w odbudowie jak i w materiale wypełniającym

Produkt na zamówienie

Ease-it-composite-heater

Pliki do pobrania

Ease-It - INSTRUKCJA

Pliki do pobrania (164.82k)

Zobacz także