Lakier fluorowy Bifluorid 10
  • Lakier fluorowy Bifluorid 10

Bifluorid 10 Lakier fluorowy

430,00 zł
Brutto

Opakowanie: butelka 10g

Lakier fluorowy do leczenia nadwrażliwości zębów i fluoryzacji Bifluorid 10 to szybkoschnący płyn stomatologiczny w formie zawiesiny o dobrych właściwościach przylegających do suchego szkliwa i zębiny. Pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego trwałego uszczelnienia kanalików zębiny. Bifluorid 10 tworzy warstwę wodoodporną, która ochrania przed wpływem czynników chemicznych i termicznych.

Ilość
Produkt na zamówienie

Bifluorid 10 to szybkoschnący płyn stomatologiczny w formie zawiesiny o dobrych właściwościach przylegających do suchego szkliwa i zębiny. Pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego a jednocześnie trwałego uszczelnienia kanalików zębiny. Bifluorid 10 tworzy warstwę wodoodporną, która ochrania przed wpływem czynników chemicznych i termicznych.

Wskazania:

  • Leczenie nadwrażliwości zębiny, szyjek i korony zębów
  • po usuwaniu / czyszczeniu kamienia nazębnego
  • po preparacji zębów i / lub ich opiłowaniu
  • w przypadku zużytych zwarciowych powierzchni
  • w przypadku zębów z klamrami
  • w przypadku uszkodzeń szkliwa (np. ukruszenie, odpryski)
  • do uszczelniania krawędzi ubytku po wypełnieniu lub wytrawianiu
  • w celu ochrony zębiny
  • jako podkład pod amalgamaty

 

Sposób użycia:
1. Przygotowanie
Oczyścić i dokładnie wysuszyć powietrzem leczone powierzchnie.

2. Nabranie materiału.
a) Buteleczka
Przed każdym użyciem energicznie wstrząsać buteleczką Bifluorid 10, aż wszystkie stałe cząsteczki znajdą się w zawiesinie. Wolna przestrzeń oraz dwie metalowe kuleczki umieszczone w butelce ułatwiają uzyskanie homogennej zawiesiny. Nanieść kilka kropli lakieru Bifluorid 10 na aplikator lub na peletkę z gąbki Pele Tim (rozwiązanie zalecane). Po użyciu szczelnie zamknąć buteleczkę z preparatem Bifluorid 10.
b) Opakowanie typu SingleDose
Oderwać opakowanie SingleDose w miejscu perforacji i odwrócić zadrukowaną stroną ku górze. Przekłuć folię sztyftem Micro Tim, poszerzyć otwarcie i ruchami okrężnymi zmoczyć szczoteczkę.

3. Aplikacja
Pokryć leczone powierzchnie cienką warstwą lakieru. Uwaga: zbyt grube warstwy ulegają łatwemu złuszczeniu. Pozostawić lakier na
10 – 20 sekund do wchłonięcia, a następnie wysuszyć w strumieniu powietrza. Po prawidłowo przeprowadzonej aplikacji i przy
zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej (nie należy szczotkować zębów przez 12 – 24 godziny po aplikacji) preparat Bifluorid 10 utrzymuje się na leczonej powierzchni przez kilka dni.

W przypadku leczenia nadwrażliwości szyjek, krawędzi koron lub w innych podobnych wskazaniach aplikację należy powtórzyć dwa do
trzech razy (co 7 dni). Przed ponowną aplikacją wyłącznie wysuszyć leczoną powierzchnię.

Informacje dodatkowe/środki ostrożności:
Lakier Bifluorid 10 zawiera octan etylu, fluorek sodu, fluorek wapnia, estry celulozy oraz eugenol. Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną alergią na którykolwiek składnik preparatu.
1 g lakieru Bifluorid 10 zawiera:
50 mg fluorku sodu (co odpowiada 23 mg fluoru) oraz 50 mg fluorku wapnia (co odpowiada 24 mg fluoru).

Należy zachować szczególną ostrożność stosując lakier Bifluorid 10 u osób z potencjalnymi zaburzeniami kontroli odruchu połykania (np. dzieci w wieku przedszkolnym, osób niepełnosprawnych). Przez kilka dni po aplikacji lakieru Bifluorid 10 nie należy przyjmować preparatów fluoru (np. tabletki zawierające fluor lub fluorkowaną sól kuchenną).


Nieprawidłowa aplikacja może skutkować wprowadzeniem do jamy ustnej większej, niż zamierzona,  ilości fluorków. Połknięcie takiej ilości może spowodować wystąpienie nudności, wymiotów i/lub biegunki. Rutynowe podawanie więcej niż 2 mg fluorków dziennie (systemowo lub miejscowo) w okresie  odontogenezy może zaburzyć mineralizację szkliwa. Zaburzenie to, zwane fluorozą zębów, manifestuje się pojawieniem białych plam na powierzchni szkliwa.

Lepkość preparatu Bifluorid 10 musi być odpowiednio niska, aby po wstrząśnięciu zawartość buteleczki bez problemu skapywała z kroplomierza. W razie potrzeby dodać kilka kropli przeznaczonego do tego celu rozcieńczalnika, który można wykorzystać również do czyszczenia narzędzi itp.

Przechowywanie:
Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Przechowywać w temperaturze pokojowej (4°C - 23°C). Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanego na opakowaniu lub butelce

bifluorid10

Zobacz także