• Jodoform 30g Vdental

Jodoform 30g Vdental

55,00 zł
Brutto

Opak. Słoiczek 30g. Jodoform jest stosowany do kanałowego leczenia zębów. Składnik past do wypełniania kanałów. Działanie Jodoformu jest słabo znieczulająco, długotrwale antybakteryjne, nie podrażnia tkanek okołowierzchołkowych, osusza wysięk i tamuje krwawienie. Nie posiada właściwości antyseptycznych, a w momencie zetknięcia się z tkanką lub wydzieliną ulega procesowi rozkładu.

 

Ilość
Dostępny

Preparat Jodoform używany jest do kanałowego leczenia zębów. Jest też składnikiem niektórych past do wypełniania kanałów.

Stosuje się go na zakażone rany, owrzodzenia i inne miejsca na powierzchni ciała pokryte wydzielinami. Uwalnia wolny jod w miejscach wilgotnych, który ma działanie antyseptyczne, bakteriobójcze i osuszające. Miejscowo znieczula i tamuje krew (małe naczynia)

Działanie Jodoformu jest słabo znieczulająco, długotrwale antybakteryjnie, nie podrażnia tkanek okołowierzchołkowych, osusza wysiąk i tamuje krwawienie. Nie posiada właściwości antyseptycznych, a dopiero w momencie zetknięcia się z tkanką, a przede wszystkim z wydzieliną surowiczą lub ropną ulega stopniowemu procesowi rozkładu, wydzielając przy tym wolny jod.

Pasty zawierające preparat Jodoform stosuje się do leczenia:

  • zapaleń miazgi w zębach mlecznych i jej dewitalizacji;
  • zgorzeli miazgi w zębach mlecznych u dzieci oraz stałych u młodych osób;
  • zapaleń tkanek okołowierzchołkowych w zębach stałych z nieuformowanymi i uformowanymi korzeniami, którym towarzyszy uporczywy wysięk

Jodoform30g-Vdental

Zobacz także