Alkohol izopropylowy IPA 200g
 • Alkohol izopropylowy IPA 200g

Alkohol izopropylowy IPA 200g

39,00 zł
Brutto

Izopropanol 2-propanol cz.d.a. Alkohol izopropylowy firmy Cerkamed 200g jest łagodnym rozpuszczalnikiem organicznym, może być stosowany jako płyn antyseptyczny oraz do czyszczenia powierzchni, posiada właściwości odtłuszczające i dezynfekcyjne.

Butelka z adapterem ułatwiającym pobieranie preparatu do strzykawki, eliminuje ryzyko rozlania się płynu podczas nabierania preparatu.

 

Ilość
Dostępny

2-propanol cz.d.a. Alkohol izopropylowy jest łagodnym rozpuszczalnikiem organicznym, może być stosowany jako płyn antyseptyczny oraz do czyszczenia powierzchni, posiada właściwości odtłuszczające i dezynfekcyjne.

Skład:

 • Zawartość: min. 99,7%
 • Gęstość (20stC): 0,785 - 0,787 g/ml
 • Etanol: max 0,01%
 • Metanol: max 0,01%
 • Wsp. załam. światła (20stC): 1,3770 - 1,3779
 • Wodne kwasy (CH2COOH): max 0,002 %
 • Aldehydy i ketony (CO): max 0,005 %
 • Woda: max. 0,1%
 • Subst. nierozp. w wodzie:
 • Subst. red. KMNO4(O): max. 0,0002%
 • Pozost. po odparowaniu: max. 0,001%


Karta charakterystyki na stronie producenta Cerkamed w PDF

ZASTOSOWANIE I WŁAŚCIWOŚCI

Alkohol izopropylowy stosowany jest w stomatologii podczas leczenia kanałowego

* Stosowany naprzemiennie z podchlorynem sodu obniża napięcie powierzchniowe, dzięki czemu zwiększa się zdolność penetracji podchlorynu - podchloryn sodu może wnikać wtedy do kanałów o mniejszej średnicy

* Przyspiesza osuszenie kanału

* Wspomaga wypłukiwanie czasowych wypełnień kanałowych zawierających jodoform

W związku z tym, że izopropanol jest obojętny dla tworzyw sztucznych dostępne są preparaty do zastosowania technicznego, np. do czyszczenia urządzeń optycznych, napędów, rolek gumowych, urządzeń mechaniki precyzyjnej czy usuwania środków smarnych i tuszy wodoodpornych.

Butelka z adapterem ułatwiającym pobieranie preparatu do strzykawki, eliminuje ryzyko rozlania się płynu podczas nabierania preparatu.

Wystarczy wkręcić końcówkę strzykawki w otwór adaptera znajdującego się w szyjce butelki, przechylić butelkę i naciągnąć preparat bezpośrednio do strzykawki dozującej.

Z adapterem można stosować wszystkie dostępne na rynku strzykawki jednorazowego użytku - zarówno strzykawki luer-lock jak i lock.

SPOSÓB UŻYCIA

 1. Jako środek płuczący - alkohol izopropylowy należy podawać do kanału naprzemiennie z podchlorynem sodu aplikując za pomocą strzykawki z igłą endodontyczną.
 2. W celu osuszenia kanału - po dokładnym opracowaniu kanału jako ostatni środek użyć alkoholu izopropylowego aplikując za pomocą strzykawki z igłą endodontyczną, a następnie osuszać za pomocą sączków papierowych – za osuszony można uznać kanał, gdy ostatni ćwiek wprowadzony na cała długość roboczą i pozostawiony na kilka sekund jest suchy.
 3. Usuwanie opatrunku z jodoformem - alkohol izopropylowy należy podawać do kanału aplikując za pomocą strzykawki z igłą endodontyczną, po kilkakrotnym płukaniu opatrunek kondensuje się i staje się łatwy do usunięcia, zabieg należy zakończyć osuszając kanał za pomocą sączków papierowych.


Alk-Izopropyl