• Poduszka VACUFORM 2.0 30x40cm

Poduszka VACUFORM 2.0 rozm. 30x40cm

289,00 zł
Brutto

Poduszki chirurgiczne, zabiegowe 30x40cm VACUFORM 2.0 służą do wygodnego ułożenia głowy pacjenta na fotelu stomatologicznym / lekarskim, dokładnie przylegając do jego głowy i szyi. Po wyssaniu powietrza za pomocą pompki lub ssaka w unicie stomatologicznym, poduszka w wygodny dla pacjenta sposób ogranicza poruszanie głową.

Kolor
Ilość
Dostępny

Poduszka VACUFORM® 2.0 służy do wygodnego ułożenia głowy pacjenta na fotelu stomatologicznym, dokładnie przylegając do jego głowy i szyi. Po wyssaniu powietrza za pomocą pompki lub ssaka poduszka staje się sztywna i w wygodny dla pacjenta sposób ogranicza w znacznym stopniu możliwość poruszania głową, układając ją w wybranej przez lekarza pozycji.

Można ją czyścić i dezynfekować. Nie należy stosować ostrych środków dezynfekcyjnych, których działanie może uszkodzić powierzchnię poduszki, np. zawierających aceton. Jeżeli unit wyposażony jest w ssak, nie ma konieczności używania pompki VACUUM.

Łatwa w obsłudze, do natychmiastowego stosowania. Doceniona przez dentystów w wielu krajach na całym świecie.

UWAGA!!!  Przed ułożeniem pacjenta na poduszce / materacu VACUFORM, należy upewnić się że pacjent ma zdjęte wszystkie ostre przedmioty (spinki do włosów itp.), które mogłyby przekłuć powierzchnię poduszki / materaca. W celu zabezpieczenia powierzchni poduszki zalecamy położenie na niej serwety stomatologicznej.

Poduszka VACUFORM® 2.0 wykonana jest z miękkiego, delikatnego materiału (folii poliuretanowej), wolnego od lateksu, wypełnionego specjalnymi, styroporowymi kuleczkami. Wyposażona jest w specjalnie zaprojektowany wentyl, który umożliwia odessanie powietrza i wytworzenie podciśnienia.

Po użyciu odbezpieczenie wentyla przywraca poduszce pierwotną miękkość i plastyczność.

Posiada wszechstronne zastosowanie:

- polecana podczas przyjmowania dzieci, których głowa nie sięga jeszcze zagłówka

- polecana dla niespokojnych pacjentów celem ułożenia głowy w określonym kierunku przez dłuższy czas

- w przypadku długich zabiegów stomatologicznych

- zapobiega poruszeniu głową podczas wykonywania zdjęć RTG

Innowacyjny System mikroprzestrzenny VACUFORM 2.0
Tajemnicą doskonałego przystosowania do ciała przez materace i poduszki chirurgiczne VACUFORM mikrokulki styropianu, które są stabilizowane próżnią otrzymując trwałą i pełną formę. Zmniejszenie średnicy kulek wypełniających o 1/5 umożliwia znacznie dokładniejszą adaptację materacy chirurgicznych do ciała. Nowy system mikroprzestrzenny zwiększa poczucie komfortu fizycznego dla pacjenta w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Vacuform-3461005-63040M3-fuchsia

Zobacz także