Dissol do usuwania gipsu i alginatu 1kg

64,00 zł
Brutto

Chromatyczny materiał do usuwania resztek gipsów i alginatów z protez dentystycznych i z łyżek wyciskowych. Eliminuje potrzebę uciążliwego i pracochłonnego mechanicznego usuwania resztek gipsu i alginatu. W czasie rozpuszczania resztek gipsu lub alginatu roztwór ulega stopniowemu odbarwieniu.

Opakowanie: 1000g

Ilość
Dostępny

Chromatyczny koncentrat w postaci proszku, przeznaczony do usuwania resztek gipsów i alginatów z łyżek wyciskowych oraz protez dentystycznych. Podczas rozpuszczania gipsu lub alginatu roztwór roboczy ulega stopniowemu odbarwieniu. Preparat można używać wielokrotnie aż do momentu zniknięcia barwy.

Cechy
Eliminuje potrzebę mechanicznego czyszczenia protez i łyżek.
Do wielokrotnego użytku.
Posiada chromatyczny wskaźnik zużycia.

Skład chemiczny: Cytrynian sodu, substancje stabilizujące i chromatyczne.

Proporcje mieszania:
Gipsy: 1 część proszku na 2 części wody
Alginaty: 1 część proszku na 10 części wody

Przygotowanie roztworu roboczego: W zależności od potrzeby oraz przeznaczenia roztworu należy dobrać odpowiednie naczynie do jego sporządzenia. Do ciepłej wody w naczyniu dodać wg proporcji ilość proszku i dokładnie wymieszać do jego rozpuszczenia. Wyższa temperatura wody ułatwia rozpuszczanie proszku. Uzyskany po rozpuszczeniu proszku w wodzie roztwór jest gotowy do użytku.

UWAGA: W przypadku twardej wody może wytrącać się osad kamienia wodnego, wówczas zaleca się najpierw zagotować wodę w celu zmniejszenia ilości kamienia a jeżeli to nie pomoże wskazane jest używanie wody odmineralizowanej lub destylowanej.

Usuwanie resztek gipsów
Protezę lub inny czyszczony przedmiot należy umieścić w roztworze roboczym i pozostawić na około 24 godziny. W przypadku grubej warstwy gipsu, w celu przyspieszenia reakcji należy od czasu do czasu zamieszać płyn. Następnie oczyszczony przedmiot dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą.

Usuwanie resztek alginatów
Łyżkę wyciskową lub inny czyszczony przedmiot zanurzyć w roztworze roboczym i pozostawić na około 2 godziny, a następnie spłukać pod bieżącą wodą.

 

Dissol

Zobacz także