Dissol do usuwania gipsu i alginatu 1kg

42,00 zł
Brutto

Opakowanie: 1000g. Chromatyczny koncentrat w postaci proszku, przeznaczony do usuwania resztek gipsów i alginatów z łyżek wyciskowych oraz protez dentystycznych. Podczas rozpuszczania gipsu lub alginatu roztwór roboczy ulega stopniowemu odbarwieniu. Preparat można używać wielokrotnie aż do momentu zniknięcia barwy.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Chromatyczny koncentrat w postaci proszku, przeznaczony do usuwania resztek gipsów i alginatów z łyżek wyciskowych oraz protez dentystycznych. Podczas rozpuszczania gipsu lub alginatu roztwór roboczy ulega stopniowemu odbarwieniu. Preparat można używać wielokrotnie aż do momentu zniknięcia barwy.

Cechy
Eliminuje potrzebę mechanicznego czyszczenia protez i łyżek.
Do wielokrotnego użytku.
Posiada chromatyczny wskaźnik zużycia.

Skład chemiczny: Cytrynian sodu, substancje stabilizujące i chromatyczne.

Proporcje mieszania:
Gipsy: 1 część proszku na 2 części wody
Alginaty: 1 część proszku na 10 części wody

Przygotowanie roztworu roboczego: W zależności od potrzeby oraz przeznaczenia roztworu należy dobrać odpowiednie naczynie do jego sporządzenia. Do ciepłej wody w naczyniu dodać wg proporcji ilość proszku i dokładnie wymieszać do jego rozpuszczenia. Wyższa temperatura wody ułatwia rozpuszczanie proszku. Uzyskany po rozpuszczeniu proszku w wodzie roztwór jest gotowy do użytku.

UWAGA: W przypadku twardej wody może wytrącać się osad kamienia wodnego, wówczas zaleca się najpierw zagotować wodę w celu zmniejszenia ilości kamienia a jeżeli to nie pomoże wskazane jest używanie wody odmineralizowanej lub destylowanej.

Usuwanie resztek gipsów
Protezę lub inny czyszczony przedmiot należy umieścić w roztworze roboczym i pozostawić na około 24 godziny. W przypadku grubej warstwy gipsu, w celu przyspieszenia reakcji należy od czasu do czasu zamieszać płyn. Następnie oczyszczony przedmiot dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą.

Usuwanie resztek alginatów
Łyżkę wyciskową lub inny czyszczony przedmiot zanurzyć w roztworze roboczym i pozostawić na około 2 godziny, a następnie spłukać pod bieżącą wodą.

 

Dissol