Bond samowytrawiający Dentamed E&B2 2x5ml

279,00 zł
Brutto

Opak. 2x5ml. Bond dentystyczny, system wiążący podwójnie utwardzalny. Dentamed E&B 2 jest prostym w obsłudze samotrawiącym podwójnie utwardzalnym bondem. Jest przeznaczony do silnego wiązania kompozytów, kompomerów i żywic modyfikowanych cementów szkło-jonomerowych do szkliwa i zębiny. Składa się z części składowych A i B, które zostały zmieszane przed zastosowaniem.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Bond należący do generacji środków samotrawiących, łączący poszczególne kroki w procesie poprzednich technik. Trawienie szkliwa i zębiny jest łączone z zastosowaniem podkładu i spoiwa. Dodatkowe płukania mogą zostać pominięte, ponieważ wystarczy usunąć substancje lotne sprężonym powietrzem.

W codziennym stosowaniu zyskuje się zatem na czasie. Dentamed E&B 2 charakteryzuje się dobrą przyczepnością i tworzy silne wiązanie pomiędzy zębem a wypełniaczami, co jest porównywalne do klasycznych wieloetapowych materiałów adhezyjnych. Dentamed E&B 2 przykleja się po 16 sekundach do zębiny przy ciśnieniu 18 MPa i po 20 sekundach i utwardzania światłem 17 przy ciśnieniu 24 MPa.

Dentamed E&B 2 jest prostym w obsłudze samotrawiącym podwójnie utwardzalnym bondem. Jest przeznaczony do silnego wiązania kompozytów, kompomerów i żywic modyfikowanych cementów szkło-jonomerowych do szkliwa i zębiny. Składa się z części składowych A i B, które zostały zmieszane przed zastosowaniem. Dentamed łączy się z kompozytowymi materiałami do wypełnień podwójnie utwardzalnymi, samoutwardzalnymi i światło utwardzalnymi.


Najważniejszy składnik Dentamed E&B 2 zawiera związki zmodyfikowanych dwumetakrylanów, metakrylanów, estrów kwasu fosforowego, katalizatorów i stabilizatorów.

Dentamed-bond-EB2-5143

Zobacz także