Wirówka EBA 200
  • Wirówka EBA 200

Wirówka EBA 200

4 900,00 zł
Brutto

Wirówki EBA 200 (sama wirówka bez probówek i akcesoriów) do otrzymywania fibryny bogatopłytkowej, wykorzystywanej np. w periodontologii i chirurgii stomatologicznej. Sposób przygotowania polega na pobraniu krwi żylnej od pacjenta, którą następnie wiruje się przy użyciu wirówki EBA-200 firmy Hettich.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Wirówka EBA 200 firmy Andreas Hettich GmbH & Co. KG (sama wirówka bez probówek i akcesoriów) służy do otrzymywania fibryny bogatopłytkowej, którą można wykorzystać w periodontologii i chirurgii stomatologicznej.

Sposób przygotowania polega na pobraniu krwi żylnej od pacjenta, którą następnie wiruje się przy użyciu wirówki EBA-200. W wyniku tego procesu powstaje skrzep fibrynowy (w środkowej części probówki). Powyżej znajduje się osocze ubogopłytkowe (PPP - platelet poor plasma), natomiast na dnie probówki znajdują się krwinki czerwone.

Matryca fibrynowa w znacznym stopniu przyśpiesza proces gojenia i co najważniejsze, zwiększa rewaskularyzację przeszczepu poprzez wspomaganie angiogenezy.

Wirówki EBA 200 przystosowane są do próbek o małej objętości. Są mocowane w rotorze. W wirówce można jednocześnie umieścić 8 probówek o objętości do 15 ml (nie ma ich w zestawie). EBA osiąga maksymalną wartość względnej siły odśrodkowej RCF (Relative Centrifugal Force) = 3,461 i jest idealnym wyborem dla praktyki medycznej.

Czas pracy: 1 - 99 minut, praca ciągła, tryb krótki (przycisk impulsowy)

Wymiary: 22,8 cm x 26,2 cm x 35,2cm

Waga: ok. 8 kg

Mała wirówka Hettich EBA 200 jest łatwa w obsłudze i przyjazna dla użytkownika, nadaje się także do małych laboratoriów. Jest kompatybilna z różnymi rozmiarami probówek. Pokrywa może być zamykana jedną ręką, a otwierana przyciskiem dopiero po zatrzymaniu się rotora dzięki blokadzie. Wirówka EBA 200 do krwi posiada przycisk impulsowy do krótkiego wirowania i foliowaną klawiaturę umożliwiającą higieniczne wprowadzanie danych pacjenta. Posiada także zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Obudowa i pokrywa wirówki EBA 200 firmy Hettich jet zrobiona z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, a pokrywa wirówki jest od wewnątrz z metalu.

EBA200