Paski do sterylizacji parą nasyconą TWINDICATORY
  • Paski do sterylizacji parą nasyconą TWINDICATORY

TWINDICATOR Test chemiczny do sterylizacji kl.IV / 250szt.

69,00 zł
Brutto

Paskowy test wieloparametrowy kontroli procesów sterylizacji parą wodną i nadciśnieniem w autoklawach z możliwością wykorzystania w dużych i małych pakietach (przez podział pasków).

Opakowanie: 250 szt. wskaźników 20 cm

Ilość
Dostępny

Test ma formę paska o długości 20 cm (250 szt). Jest perforowany w połowie długości, co umożliwia łatwe podzielenie paska na dwa krótsze - o długości 10 cm (500 szt)

Kremowa linia wskaźnika zmieniająca się na kolor czarny daje widoczny dowód na to, że para wodna całkowicie spenetrowała opakowanie lub torebkę do sterylizacji, w której pasek został umieszczony.

Atrament wskaźnikowy naniesiony jest na pasek w formie linii biegnącej wzdłuż paska testowego

Atrament wskaźnikowy na nieużywanym jeszcze teście ma barwę jasnobeżową, a po skutecznej sterylizacji zmienia kolor na czarny

Test wieloparametrowy dokonuje jednoczesnej kontroli czasu, temperatury i penetracji pary wodnej w czasie procesu sterylizacji

Twindicator służy do kontroli procesów sterylizacji parą nasyconą w temperaturze 121°C (czas ekspozycji 9,5 min) lub 134°C (czas ekspozycji 2,5 min)

Ze względu na trwałą zmianę koloru wskaźnika po procesie pasek może być archiwizowany jako dowód przeprowadzenia skutecznej sterylizacji.

 

Twindicators-Propper

Zobacz także