BIO MTA+ Materiał do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych – biały

199,00 zł
Brutto

BIO MTA+ przeznaczony jest do stosowania w trakcie leczenia stomatologicznego jako materiał do wypełniania i remineralizacji kanałów korzeniowych.

Zestaw
Ilość
Dostępny

Wskazany jest szczególnie w przypadkach:

  • perforacji ścian kanałów korzeniowych
  • resorpcji wewnątrzkanałowych
  • wypełniania wstecznego wierzchołka korzenia
  • przy bezpośrednim pokryciu miazgi
  • podczas zabiegu amputacji miazgi
  • w leczeniu zębów z niezakończonym rozwojem korzenia.

BIO MTA+ nie należy stosować jako samodzielnego stałego wypełniania kanału.

Skład:

BIO MTA+ powder: tlenek wapnia, hydroksyapatyt, oraz tlenki: krzemu, żelaza, glinu, sodu, potasu, bizmutu, magnezu,
cyrkonu, fosforan wapnia

BIO MTA+ liquid: woda o czystości farmakopealnej, katalizator wapniowy

Właściwości BIO MTA+

Wyrób przeznaczony jest do stosowania w trakcie leczenia stomatologicznego jako materiał do wypełniania i remineralizacji kanałów korzeniowych. Po zmieszaniu z płynem BIO MTA+ liquid czas pracy wynosi ok. 4 min, a całkowite związanie materiału następuje po ok. 2 h, co umożliwia zakończenie leczenia na 1 wizycie.

 

BIO MTA+ działa remineralizująco na tkanki zęba, dzięki dużej zawartości jonów wapnia. Związki krzemowo-wapniowe wspomagają odbudowę tkanek po perforacji ścian oraz resorpcji wewnątrzkanałowej.

 

BIO MTA+ charakteryzuje się najmniejszą na rynku wielkością ziaren, dodatkowo zawiera w swoim składzie hydroksyapatyt, będący naturalnym składnikiem kości. Dzięki połączeniu tych dwóch cech wyrób wykazuje się doskonałą biozgodnością i umożliwia polne wbudowanie się materiału w istniejącą strukturę.

 

Po wymieszaniu BIO MTA+, cechuje się wyjątkowo plastyczną zwartą konsystencja, nie jest sypki. Wyrób można w łatwy sposób formować, co ma znaczenie w sytuacji, gdzie istnieje potrzeba uformowania nieregularnego kształtu. BIO MTA+ trzyma się na standardowym narzędziu i może być na nim wprowadzony do kanału. Umożliwia to precyzyjną i kontrolowaną aplikację oraz ogranicza konieczność używania drogich, skomplikowanych narzędzi do aplikacji.

BIO MTA+ wykazuje 3 x większą wytrzymałość w porównaniu do tradycyjnych materiałów typu MTA. Zapewnia to mocną i stabilną odbudowę.

Sposób postępowania

RYS. 1.

RYS. 2.

RYS. 3.

RYS. 4.

RYS. 5.

1. Odciąć wierzchołek pipety oznakowanej BIO MTA+ liquid (rys.1).
2. Zawartość całej fiolki szklanej oznakowanej BIO MTA+ powder oraz 1-2 krople płynu BIO MTA+ liquid umieścić na płytce do zarabiania (rys. 2, rys.3).
3. Mieszać przez ok. 30 sekund do uzyskania konsystencji miękkiej plasteliny (rys. 4).
4. Jeśli materiał jest zbyt gęsty lub kruchy należy dodać kolejną kroplę płynu BIO MTA+ liquid.
UWAGA! BIO MTA+ powder należy mieszać wyłącznie z płynem BIO MTA+ liquid. Nie stosować zamiennie wody ani innych płynów.
5. Umieścić preparat w wybranym miejscu za pomocą nakładacza. Opakowanie BIO MTA+ powder zawiera dawkę do jednorazowego wykorzystania (rys.5).
Po zmieszaniu z płynem BIO MTA+ liquid przygotowaną dawkę należy zużyć w ciągu max. 4 minut. Po tym czasie następuje twardnienie powstałej masy.

WYRÓB DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ LEKARZA STOMATOLOGA

MTA-plus-Maxi

Zobacz także