MTA+ Maxi wypełnianie kanałów
  • MTA+ Maxi wypełnianie kanałów

MTA+ Maxi wypełnianie kanałów

99,00 zł
Brutto

Zestaw MAXI zawiera 10 x 0,14g MTA+, 1ml płynu. Materiał nanocząsteczkowy do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych MTA+ stanowi szczelne zabezpieczenie kanału korzeniowego i ma remineralizacyjne działanie na tkanki twarde zębów. Wskazany m.in. w leczeniu zębów z niepełnym rozwojem korzenia, podczas zabiegu amputacji miazgi, lub przy jej bezpośrednim pokrywaniu.


 

Ilość
Dostępny

Materiał nanocząsteczkowy do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych MTA+ stanowi szczelne zabezpieczenie kanału korzeniowego i ma remineralizacyjne działanie na tkanki twarde zębów. Wskazany między innymi w leczeniu zębów z niepełnym rozwojem korzenia, do wypełnienia wstecznego wierzchołka korzenia, podczas zabiegu amputacji miazgi, lub przy jej bezpośrednim pokrywaniu oraz w przypadkach zmian demineralizacyjnych korzenia.

Dzięki rozmiarowi nanocząsteczek ziarna upakowanie materiału, zarabianie i przenikanie jonów wapnia w zdemineralizowaną tkankę jest łatwiejsze. Zarazem zwiększona jest szczelność wypełnienia i wytrzymałość materiału, a jednorodna fazowość i granulatura materiału skraca czas wiązania.

Substancje czynne: Tlenek wapnia oraz tlenki: krzemu, żelaza, glinu, sodu, potasu, bizmutu, magnezu, fosforan wapnia.

Zestaw MAXI zawiera 10 x 0,14g MTA+, 1ml płynu.
   
Sposób postępowania z wyrobem MTA+:

1. Zawartość całej fiolki szklanej oznakowanej MTA+ powder oraz 1-2 krople płynu z pipety oznakowanej MTA+ liquid umieścić na płytce do zarabiania.

2. Mieszać przez ok. 30 sekund do konsystencji mokrego piasku. Jeśli materiał jest zbyt gęsty lub kruchy należy dodać koleją kroplę płynu (lub wody destylowanej).

3. Umieścić preparat w wybranym miejscu za pomocą nakładacza

Po zmieszaniu z płynem MTA+liquid (lub wodą destylowaną) należy zużyć przygotowaną dawkę w ciągu max. 10 minut.

 

MTA-plus-Maxi
49999 Przedmioty