Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 112,00 zł

Płyny i preparaty endodontyczne

Leczenie kanałowe to złożony proces, a na każdym jego etapie potrzebne są specjalistyczne proszki oraz płyny endodontyczne. Służą one do wielu różnych zabiegów, takich jak czyszczenie otworu kanału, płukania szczelin oraz przygotowywania past. W codziennej pracy stomatologa niezbędne są też preparaty do sterylizacji narzędzi – bez nich nie ma mowy o skutecznym działaniu.

Wśród wielu dostępnych na rynku preparatów endodontycznych najczęściej stosowane są płyny do zarabiania past, płukanki, żele, proszki, pianki, laki oraz uszczelniacze. Każda z tych substancji ma inne funkcje, dlatego nie może ich zabraknąć w profesjonalnym gabinecie dentystycznym.

Płyny i preparaty endodontyczne do zadań specjalnych

Płynna substancja, jaką jest olejek eugenolowy, pozwala zarobić pasty do wypełnienia kanałów zęba lub zabezpieczania miazgi. Płyny do zębów martwych są zaś nieocenione w sytuacjach krytycznych, gdy leczenie nie przynosi rezultatów i trzeba wypełnić kanał, by zminimalizować ryzyko dalszej infekcji oraz przedostawania się drobnoustrojów.

Przy złożonych zabiegach w gabinecie nie może zabraknąć płynu do tamowania krwawienia oraz płynów do płukania wnętrza kanałów. Produkty takie jak Gluco Chex chronią zębinę i usuwają gromadzące się mikroorganizmy, wirusy i bakterie. Do leczenia stanów zapalnych lekarze stomatolodzy używają też żeli typu Glucosite, które precyzyjnie wypełniają szczeliny kanałów i kieszenie.

Wybierz płyny do dezynfekcji w hurtowni stomatologicznej Terradent

Stawiasz na renomowane produkty i sprawdzone rozwiązania? W hurtowni Terradent masz wszystkie niezbędne płyny i preparaty endodontyczne w zasięgu ręki i bez wychodzenia z gabinetu! Możesz się tu też kompleksowo wyposażyć w sprzęt stomatologiczny, akcesoria oraz środki ochrony.

Za pomocą intuicyjnej wyszukiwarki dostępnej na naszej stronie Terradent online wyszukasz wszelkie potrzebne produkty endodontyczne, samodzielnie określisz też ich ilość, by oszczędzić czas, który możesz już spokojnie poświęcić wyłącznie swoim pacjentom.

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry