Filtruj według

Cena

Cena

  • 99,00 zł - 165,00 zł

Kompomery

Materiał wypełnieniowy, jakim są kompomery stomatologiczne, to połączenie cementów glasjonomerowych z żywicznymi kompozytami. Kompomery tworzą trwałą, plastyczną masę, chemo- i światłoutwardzalną, znalazły one szerokie zastosowanie w stomatologii zachowawczej już w latach 90.tych dwudziestego wieku, głównie w celu leczenia zębów mlecznych.

Kompomery zapewniają dobrą ochronę zębów przed rozwojem próchnicy oraz namnażaniem się bakterii. Sprawdzają się one zwłaszcza w profilaktyce próchnicy zębów przednich oraz leczeniu ubytków, powstałych w okolicach szyjek zębowych. Kompomery mogą również służyć jako wypełnienie tymczasowe.

Kompomery – wady i zalety

Kompomery w stomatologii cenione są ze względu na kilka istotnych właściwości, takich jak między innymi: łatwość obróbki – polerowania, estetyka wykończenia, gładkość, możliwość precyzyjnego dopasowania materiału do kształtu zęba, a także wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kompomery stopniowo uwalniają jony fluoru, co sprawia, że struktura zęba zyskuje dodatkową ochronę przed próchnicą.

Wadą większości dostępnych na rynku kompomerów jest ich podatność na ścieranie oraz to, że wymagają zastosowania dodatkowych systemów wiążących, mających na celu poprawę przyczepności materiału do zęba.

Kompomery w hurtowni stomatologicznej Terradent

Wysokiej jakości kompomery stomatologiczne kupisz w polskiej hurtowni Terradent wraz z innymi materiałami, narzędziami i akcesoriami, niezbędnymi w Twoim gabinecie lub pracowni. Znajdziesz tu światłoutwardzalne kompomery Twinky Star oraz tipsy Ionomortal, łączące w sobie właściwości cementu glassjonomerowego oraz światłoutwardzalnego kompozytu.

Na Terradent kupisz też wszelkie potrzebne materiały podkładowe kompomerowy typu Ionosit Baseliner oraz wypełnienie TAK wraz ze strzykawką i podręcznymi końcówkami do aplikacji. Szukasz innych rodzajów wypełnień lub cementów stomatologicznych? Sprawdź pozostałe zakładki na Terradent.pl i zamawiaj produkty bez wychodzenia z gabinetu.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry