Wskaźniki sterylności

Sterylność w gabinecie stomatologicznym i kosmetycznym to podstawa. Czyste narzędzia są gwarancją bezpieczeństwa zabiegów, dlatego wskaźniki sterylności są niezastąpione w codziennej pracy. Paski do sterylizacji w autoklawie czy testy do autoklawu to standardowe wyposażenie większości nowoczesnych, profesjonalnych pracowni.

Wskaźnik sterylności umożliwia precyzyjną ocenę efektywności całego zabiegu oczyszczania narzędzi oraz sprzętu. Jeśli nie wszystkie bakterie i wirusy zostały usunięte, paski przybierają określony kolor, co jest jasnym sygnałem, że należy wydłużyć sterylizację, by zapewnić optymalną jakość usług oraz bezpieczeństwo pracowników, klientów lub pacjentów.

Sterylizacja narzędzi stomatologicznych - na czym polega?

Skuteczna sterylizacja sprawia, że narzędzia są wolne od chorobotwórczych mikrobów, wirusów i grzybów. Proces ten inaczej nazywany jest wyjaławianiem i polega na poddawaniu sprzętu kąpielom w różnego rodzaju substancjach chemicznych albo działaniom ultradźwięków.

Paski do sterylizacji wieloparametrowe pozwalają precyzyjnie określić powodzenie całego procesu wyjaławiania narzędzi. Kiedy zmieniają one barwę na kolor czarny, jest to jednoznaczny sygnał, że sterylizacja się powiodła. Dzięki nowoczesnej technologii z paska można też wyczytać inne istotne dane, takie jak temperatura oraz czas całego zabiegu. Taki pasek stanowi wiarygodny dowód, że sterylizacja była przeprowadzona prawidłowo.

Paski do kontroli sterylizacji wybierzesz wTerradent.pl

Hurtownia Terradent to miejsce, gdzie kompleksowo zaopatrzysz swój gabinet we wszelkie niezbędne akcesoria do dezynfekcji i sterylizacji, takie jak paski do sterylizacji czy testy do autoklawu. Oferujemy sprawdzone produkty wiodących polskich i zagranicznych marek.

W ofercie hurtowni Terradent są profesjonalne paski do sterylizacji parą wodną TWINDICATORY i SPS oraz biologiczne wskaźniki typu Sporal A. Możesz w prosty sposób zamówić je online w każdej potrzebnej ilości na stronie Terradent.pl.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz