Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 289,00 zł

Glasjonomery

Co to jest glasjonomer? To rodzaj wypełnienia (mocowania) zębowego, powszechnie stosowanego w stomatologii oraz ortodoncji, powstałego z cementu glasjonomerowego, czyli szklanego pyłu, połączonego z kwasami organicznymi, takimi jak: kwas poliakrylowy. Materiał ten służy między innymi do tworzenia wypełnień, uszczelnień oraz mocowań.

W stomatologii wykorzystywane są różnego rodzaju cementy glasjonomerowe, wzbogacane wieloma innymi składnikami, takimi jak metale lub żywice, dzięki czemu możliwe jest ich szersze wykorzystanie – nie tylko w stomatologii, lecz także w protetyce lub ortodoncji.

Glasjonomery – charakterystyka

Zastosowanie cementu glasjonomerowego jest bardzo szerokie. W stomatologii glasjonomery są nieocenione między innymi jako wypełniacz trwały lub tymczasowy, doskonały zarówno do leczenia zębów mlecznych, jak i zębów stałych u nastolatków czy osób dorosłych. Materiał ten ściśle przylega do ścian zęba, tworząc wraz z nią jednolitą strukturę, odporną na uszkodzenia oraz wnikanie bakterii w głąb ubytku.

W ortodoncji glasjonomery stosowane są głównie do przyklejania tak zwanych zamków, czyli systemu mocowań nazębnych aparatów stałych. Cement ten utrzymuje sztywno całą konstrukcję aparatu, uniemożliwiając przesuwanie się metalu czy powstawanie ognisk próchnicy w okolicach styku szkliwa z metalem.

Glasjonomery od Terradent

Terradent.pl to polska hurtownia stomatologiczna, w której można kompleksowo zaopatrzyć się w profesjonalne, wysokiej jakości cementy glasjonomerowe oraz wiele innych materiałów, niezbędnych w codziennej pracy lekarzy stomatologów, ortodontów czy techników dentystycznych.

Na Terradent.pl dostępne są między innymi: Ketac Cem Radiopaque – cement glassjonomerowy polimaleinowy do osadzania i podkładów,  chemoutwardzalny IHDENT GIZ FIL TYP II, cement CemBase aktywowany wodą, cement szkło-jonomerowy, szybkowiążący Giz w kapsułkach, samoadhezyjne materiały Equia, a także precyzyjne, uniwersalne aplikatory do kapsułek oraz materiałów wypełnieniowych.

Glasjonomery i cementy glasjonomerowe | TerraDent

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry