Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 2 200,00 zł

Cementy, podkłady i wypełnienia

W nowoczesnej stomatologii do tworzenia tymczasowych wypełnień zębowych wykorzystywane są najczęściej różnego rodzaju cementy stomatologiczne, które świetnie uzupełniają ubytki. Cement jest materiałem wytrzymałym oraz szybko wiążącym, co ułatwia dynamiczne przeprowadzenie zabiegu oraz trwałe zabezpieczenie zęba przed próchnicą.

Wśród różnych produktów, dostępnych na polskim rynku, wyróżnić można cementy fosforanowe, żywiczne (kompozytowe), polikarboksylowe, cynkowo-fosforanowe, glassjonomerowe i wiele innych. Najpopularniejszy wśród wymienionych pozostaje cement cynkowo-fosforanowy, służący głównie jako podkład dla wypełnień bądź tymczasowy wypełniacz.

Wypełnienia zębowe

Podczas zabiegów stomatologicznych niezbędne są różnego rodzaju cementy stomatologiczne, w tym wypełnienia kompozytowe na odsłonięte szyjki zębowe, dzięki którym  możliwa jest ochrona i zabezpieczenie wrażliwych części zębów, narażonych na uszkodzenie oraz oddziaływanie wysokiej i niskiej temperatury lub kwasów.

Wypełnienia stomatologiczne pozwalają lekarzom szybko wyeliminować problem nadwrażliwych zębów, związany najczęściej z tworzeniem się ubytków i mikroszczelin. Jest to również sprawdzona, stosowana w stomatologii od dekad metoda leczenia lub zapobiegania próchnicy, zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych.

Cementy stomatologiczne w hurtowni stomatologicznej Terradent.pl

W sklepie Terradent kompleksowo wyposażysz swoją pracownię w światłoutwardzalne wypełnienie zęba, wypełnienie glassjonomerowe i cementy szybkowiążące, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych, renomowanych producentów, takie jak cement fosforanowy Agatos czy kolorowe kompozyty Flow-Color.

Na Terradent do kupienia są także płynne, światłoutwardzalne kompozyty typu Gradia Direct LoFlo, uwalniające jonu fluoru, szybkowiążący cement dentystyczny szkło-jonomerowy Giz z dołączonym aplikatorem, o uniwersalnym zastosowaniu do zabiegów ortodontycznych oraz protetyki.

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-25 z 25 pozycji

Aktywne filtry