Laki szczelinowe

Podczas zabiegów lakowania zębów mlecznych, trzonowych i przedtrzonowych lekarze stomatolodzy stosują laki szczelinowe, dzięki którym mogą skutecznie wyeliminować ryzyko powstawania próchnicy we wgłębieniach, szczelinach, pęknięciach lub mikrouszkodzeniach szkliwa. 

Uszczelniacze w postaci laków szczelinowych tworzą trwałą barierę ochronną zębów, odporną na bakterie i zanieczyszczenia, a pacjenci już w kilka godzin po zabiegu lakowania mogą swobodnie konsumować różne pokarmy bez obaw, że rozkładające się drobiny wpłyną negatywnie na stan szkliwa i namnażanie się drobnoustrojów w jego szczelinach.

Polimerowe laki szczelinowe

W trakcie zabiegu lakowania często stosowane są polimerowe laki szczelinowe, na bazie żywic. Takie gotowe kompozyty składają się w wielu substancji chemicznych, takich jak: wypełniacze stałe, czyli szkło barowo – glinowo – krzemowe, krzemionka ogniowa i dwutlenek tytanu oraz dodatkowe fotoinicjatory, katalizatory, pigmenty czy inhibitory opóźniające tempo różnych reakcji.

Światłoutwardzalne, białe laki szczelinowe świetnie wzmacniają szkliwo i precyzyjnie wypełniają wszelkie bruzdy, uwalniając stopniowo określone dawki fluoru, który pozytywnie wpływa na kondycję całego zęba. Fluor zapobiega też demineralizacji zewnętrznej powłoki zębiny, dzięki czemu pacjenci mogą przez wiele lat cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Laki szczelinowe od Terradent

Hurtownia stomatologiczna Terradent jest miejscem, gdzie można kupić laki szczelinowe różnego rodzaju, w ilościach hurtowych lub detalicznych. W sklepie online są dostępne wysokiej jakości, światłoutwardzalne laki szczelinowe Helioseal F, a także wydajny lak szczelinowy typu Arkona, przeznaczony do lakowania zębów dzieci i osób dorosłych.

Specjalistyczne laki szczelinowe, kompozyty oraz lakiery od Terradent pochodzą wyłącznie od sprawdzonych, wiodących producentów krajowych i zagranicznych, z którymi hurtownia współpracuje już od wielu lat, dostarczając do polskich gabinetów stomatologicznych sterylne produkty najwyższej jakości.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry