Lakiery fluorowe

Fluoryzacja to prosty, bezbolesny zabieg, który sprawia, że poprawia się stan uzębienia dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Podczas tego zabiegu lekarz stomatolog stosuje preparaty zawierające fluor, takie jak lakiery fluorowe do zębów, które skutecznie zapobiegają wypłukiwaniu szkliwa.

Demineralizacja szkliwa powoduje, że staje się ono kruche i łatwo powstają na nim bruzdy, rysy i wgłębienia – to w nich gromadzą się liczne resztki pokarmowe, których rozkład prowadzi do powstawania próchnicy. Spadek ilości wapnia i minerałów w szkliwie to efekt wielu czynników, takich jak: niewłaściwa higiena jamy ustnej, choroby czy zła dieta. Aby uchronić zęby przed próchnicą, lekarze stomatolodzy zalecają regularne zabiegi fluoryzacji i zastosowanie lakieru fluorowego, który pozwala wzmocnić strukturę szkliwa.

Lakier fluorowy dla dzieci

Już w wieku przedszkolnym w trakcie rutynowych, profilaktycznych zabiegów pielęgnacyjnych zębów mlecznych, w gabinecie stomatologicznym stosowane są specjalistyczne lakiery fluorowe dla dzieci.  Takie ochronne preparaty można też stosować w domu, pamiętając o tym, by stosować się do zaleceń lekarza oraz producenta, a także starannie oczyścić zęby przed aplikacją lakieru.

Nowoczesne produkty, takie jak lakier fluorowy dla dzieci, nie wymaga utwardzenia światłem, dlatego jest chętnie wybierany przez stomatologów podczas pierwszych, kontrolnych wizyt dziecka. Lakier wystarczy nanieść pędzelkiem, dołączonym do opakowania, a cały zabieg trwa zaledwie kilka chwil i jest bezbolesny. 

Lakiery fluorowe od Terradent

Wysokiej jakości produkty, takie jak lakier z fluorem do zębów, są dostępne wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Jednym z nich jest hurtownia stomatologiczna Terradent, jeden z czołowych, polskich dystrybutorów różnego rodzaju preparatów, akcesoriów oraz sprzętu medycznego do specjalistycznych gabinetów zabiegowych.

Na stronie sklepu online www.terradent.pl można zakupić lakiery fluorowe ochronne do zębiny, dla dzieci i dorosłych, takie jak: Proctect Light Seal Maxi, Defender Maxi oraz Bilfluorid 10.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry