Ćwieki gutaperkowe

W codziennej pracy stomatolodzy korzystają z wielu różnych rozwiązań, takich jak między innymi ćwieki papierowe oraz sączki. Mimo rozwoju medycyny ćwieki są stosowane od lat i niezastąpione w endodoncji. Służą do wchłaniania i uszczelniania delikatnej struktury kanału zębowego, a celulozowe sączki pozwalają sprawnie wysuszyć powierzchnię tkanek.

Aby ułatwić przeprowadzanie złożonych i stresujących zabiegów takich jak leczenie kanałowe, ćwieki stomatologiczne mają standaryzowane, określone kolory. Każdy kolor oznacza inny rozmiar, a wśród dostępnych barw jest biały-15, żółty-20, czerwony-25, niebieski-30, zielony-35 oraz czarny-40.

Gutaperka - co to jest?

W nazewnictwie powszechnie stosowanym przez dentystów pojawia się termin: gutaperka. To nic innego jak naturalna substancja produkowana najczęściej z soku gutaperkowca malajskiego. W procesie nagrzewania gutaperk staje się płynny, by następnie ulec stwardnieniu w wyniku wpływu promieni słonecznych i niższej temperatury powietrza.

Ćwieki gutaperkowe stosowane w nowoczesnej endodoncji są całkowicie bezpieczne dla organizmu i świetnie uszczelniają ściany kanału, co eliminuje ryzyko wystąpienia podrażnień, stanów zapalnych i mikrouszkodzeń. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu znika też problem nagłych krwawień albo krwotoków, a stomatolog może precyzyjnie określić długość kanału, oszczędzając czas swój i przede wszystkim - zdenerwowanego pacjenta.

Sączki papierowe - stomatologia

Zapewnij sobie optymalną jakość pracy i wybierz super chłonne, celulozowe sączki papierowe stomatologiczne, dostępne w hurtowni internetowej Terradent.pl. Sterylizowane, praktyczne zestawy po 200 sztuk oznaczone różnymi kolorami zamówisz w każdej potrzebnej ilości.

Skompletuj zestaw profesjonalnych narzędzi, akcesoriów oraz ćwieków do leczenia kanałowego z Terradent.pl. W naszej hurtowni masz do wyboru produkty znanych firm, a towar wysyłamy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa po to, by zapewnić ochronę Tobie i Twoim pacjentom.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry