Fartuchy/kombinezony jednorazowe

Jednorazowy fartuch to jeden z najważniejszych środków ochrony lekarza stomatologa, pacjentów oraz personelu pomocniczego w trakcie zabiegu. Sterylne fartuchy jednorazowe są też niezbędne w szpitalach, przychodniach oraz punktach krwiodawstwa, gdzie występuje duża rotacja ludzi oraz możliwość powstawania skupisk drobnoustrojów.

Osłona w postaci fartuchów medycznych jednorazowych, zabezpiecza odzież przed osiadaniem na niej bakterii, wirusów oraz grzybów. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko przenoszenia szkodliwych dla zdrowia mikrobów, wywołujących różnego rodzaju infekcje.

Fartuchy stomatologiczne

Podczas zabiegów stomatologicznych lekarz i personel nierzadko mają kontakt ze śliną lub krwią pacjenta, dlatego noszenie przez nich fartucha ochronnego jednorazowego jest koniecznością. Większość nowoczesnych produktów to wyroby z włókniny medycznej, wytrzymałej na uszkodzenia mechaniczne: rozerwanie i ścieranie.

Uniwersalnych rozmiarów fartuch ochronny jednorazowy jest wiązany na troki, nie zsuwa się i doskonale izoluje odzież przed bakteriami i zanieczyszczeniem. Do wyjątkowo trudnych i ryzykownych zabiegów, podczas których istnieje ryzyko zakażenia niebezpiecznymi dla zdrowia wirusami, lekarze stosują też fartuchy medyczne jednorazowe z mikroporowatego, antystatycznego laminatu, z zamkiem błyskawicznym oraz szczelnym kapturem.

Profesjonalne fartuchy dentystyczne od Terradent

W hurtowni stomatologicznej Terradent dostaniesz fartuchy jednorazowego użytku stomatologiczne sterylne i niesterylne, dla Ciebie i Twoich pacjentów. Hurtownia oferuje asortyment wysokiej jakości – nasze fartuchy pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i są zgodne z międzynarodowymi normami EN1073-2 oraz EN1149-5.

W ofercie, poza standardowymi fartuchami medycznymi, znajdziesz też sterylne kombinezony z laminatu, przeznaczone do pracy w warunkach wyjątkowo niebezpiecznych, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu personelu z substancją radioaktywną lub zagrożenie biologiczne.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz