Czepki ochronne

Akcesoria, takie jak jednorazowe czepki ochronne na włosy, stanowią podstawowe wyposażenie każdej pracowni stomatologicznej, gabinetów zabiegowych, laboratoriów oraz przychodni. Mają one działanie dwustronne: zabezpieczają pacjentów oraz lekarza przed namnażaniem się na ich ciałach oraz odzieży szkodliwych bakterii, grzybów oraz wirusów, a także pozytywnie wpływają na jakość zabiegu, eliminując ryzyko przedostania się włosów lub obumarłych komórek w obręb jamy ustnej oraz śluzówki. 

Czepek ochronny tworzy skuteczną barierę dla drobnoustrojów i można go szybko zutylizować po zakończonym zabiegu. Poza funkcją osłaniającą włosy odgrywa on jeszcze jedną, istotną rolę – zbiera pot, który nierzadko gromadzi się na czole lekarza w trakcie wykonywania skomplikowanych zabiegów.

Jednorazowe czepki ochronne na włosy dla kobiet i mężczyzn

Dzięki wszytej elastycznej gumce lub sznureczkach, czepek lekarski jest ergonomiczny, świetnie dopasowuje się do wielkości oraz kształtu głowy kobiecej lub męskiej. Jest on też odporny na rozerwanie i strzępienie, dlatego utrzymuje nawet gęste, długie włosy, nie pozwalając wydostać się pojedynczym kosmykom poza obręb sterylnego materiału.

Osłona włosów jest szczególnie istotna podczas złożonych zabiegów z zakresu stomatologii, implantologii oraz endodoncji – widok czepków ochronnych na głowach personelu daje pacjentom poczucie komfortu oraz gwarancję, że leczenie odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny.

Profesjonalny czepek ochronny od Terradent.pl

W hurtowni stomatologicznej Terradent czepki higieniczne jednorazowe można kupić w każdej potrzebnej ilości. Są to wysokogatunkowe produkty, wykonane z trwałych, przepuszczalnych powietrze i odpornych na uszkodzenie materiałów, w formie wiązanej lub na gumce.

Sterylne czepki stomatologiczne od Terradent dostępne są w przystępnej cenie i różnorodnej kolorystyce, którą można dobrać według własnych upodobań. Wśród opcji kolorystycznych jednorazowych nakryć głowy jest klasyczna biel, kolor niebieski oraz zielony. 

Czepek lekarski i czepki ochronne | TerraDent

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry