• Poduszka VACUFORM 2.0 30x40cm

Poduszka VACUFORM 2.0 rozm. 30x40cm

289,00 zł
Brutto

Poduszki chirurgiczne, zabiegowe 30x40cm VACUFORM 2.0 służą do wygodnego ułożenia głowy pacjenta na fotelu stomatologicznym / lekarskim, dokładnie przylegając do jego głowy i szyi. Po wyssaniu powietrza za pomocą pompki lub ssaka w unicie stomatologicznym, poduszka w wygodny dla pacjenta sposób ogranicza poruszanie głową.

Kolor
Ilość
Dostępny

Poduszka VACUFORM® 2.0 służy do wygodnego ułożenia głowy pacjenta na fotelu stomatologicznym, dokładnie przylegając do jego głowy i szyi. Po wyssaniu powietrza za pomocą pompki lub ssaka poduszka staje się sztywna i w wygodny dla pacjenta sposób ogranicza w znacznym stopniu możliwość poruszania głową, układając ją w wybranej przez lekarza pozycji.

Można ją czyścić i dezynfekować. Nie należy stosować ostrych środków dezynfekcyjnych, których działanie może uszkodzić powierzchnię poduszki, np. zawierających aceton. Jeżeli unit wyposażony jest w ssak, nie ma konieczności używania pompki VACUUM.

Łatwa w obsłudze, do natychmiastowego stosowania. Doceniona przez dentystów w wielu krajach na całym świecie.

UWAGA!!!  Przed ułożeniem pacjenta na poduszce VACUFORM, należy upewnić się że pacjent ma zdjęte wszystkie ostre przedmioty (spinki do włosów itp.), które mogłyby przekłuć powierzchnię poduszki. W celu zabezpieczenia powierzchni poduszki zalecamy położenie na niej serwety stomatologicznej.

Poduszka VACUFORM® 2.0 wykonana jest z miękkiego, delikatnego materiału (folii poliuretanowej), wolnego od lateksu, wypełnionego specjalnymi, styroporowymi kuleczkami. Wyposażona jest w specjalnie zaprojektowany wentyl, który umożliwia odessanie powietrza i wytworzenie podciśnienia.

Po użyciu odbezpieczenie wentyla przywraca poduszce pierwotną miękkość i plastyczność.

Posiada wszechstronne zastosowanie:

- polecana podczas przyjmowania dzieci, których głowa nie sięga jeszcze zagłówka

- polecana dla niespokojnych pacjentów celem ułożenia głowy w określonym kierunku przez dłuższy czas

- w przypadku długich zabiegów stomatologicznych

- zapobiega poruszeniu głową podczas wykonywania zdjęć RTG

Gwarancja:

Zwrotowi nie podlega poduszka uszkodzona mechanicznie np. nakłucia lub chemiczne np. ostra dezynfekcja.

Innowacyjny System mikroprzestrzenny VACUFORM 2.0
Tajemnicą doskonałego przystosowania do ciała przez poduszki chirurgiczne VACUFORM mikrokulki styropianu, które są stabilizowane próżnią otrzymując trwałą i pełną formę. Zmniejszenie średnicy kulek wypełniających o 1/5 umożliwia znacznie dokładniejszą adaptację materacy chirurgicznych do ciała. Nowy system mikroprzestrzenny zwiększa poczucie komfortu fizycznego dla pacjenta w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Vacuform-3461005-63040M3-blue

Zobacz także