Opalescence Endo 35% 2x1,2ml

335,00 zł
Brutto

Do medycznego wybielania zębów martwych (technika „Walking Bleach”).

• 35% nadtlenek wodoru

• Stosowany do wybielania przebarwionych po leczeniu endodontycznym zębów

• Łatwa aplikacja do wnętrza komory miazgi

• Leczenie trwa 3 do 5 dni, często krócej

Opakowanie zawiera: 2 strz. x 1,2 ml (1,45 g) Opalescence Endo, 20 aplikatorów Black Mini Tip

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Zastosowanie

Do medycznego wybielania zębów martwych (technika „Walking Bleach”). Po pokryciu wypełnienia kanału cementem glasjonomerowym nakłada się gotowy do użycia żel (substancja czynna: 35% H2O2) bezpośrednio do martwego zęba i zamyka się tymczasowo ubytek. Po 3–5 dniach można ocenić postęp wybielania i w razie potrzeby powtórzyć procedurę. Żel wybielający jest bezbarwny i bardzo gęsty, można go łatwo nakładać do ubytku, a tymczasowe zamknięcie też jest łatwe.

Nie stosować przy urazach, przy różnych oznakach resorpcji w okolicy szyjki zęba oraz po wielokrotnych próbach wybielania.

Dlaczego materiał Opalescence Endo jest lepszy od ręcznie mieszanej pasty na bazie nadboranu sodu?

Wielu lekarzy dentystów stosuje do wybielania zębów martwych samodzielnie mieszaną pastę, złożoną z nadboranu sodu i wody lub H2O2. Taka pasta jest trudna do mieszania i nakładania; ilość substancji czynnych jest zmienna oraz często istnieje konieczność kilkakrotnej wymiany pasty. Opalescence Endo jest gotowym do użycia żelem, dostarczanym w strzykawce, łatwym do pokrycia materiałem do wypełnień tymczasowych. Efekt wybielania jest osiągany bardzo szybko; często wystarczająca jest jedna aplikacja.

 

OpalescenceOpalescence

 

 

OpalescenceOpalescence

 

OpalescenceOpalescence

Opalescenc-Endo